DEVOPS TEENUSED

Miks on DevOpsis eelistatud valik AWS Lambda projektide automatiseerimiseks?

DevOps

by | Jun 21, 2021 | DevOps

AWS Lambda on serverivaba arvutiplatvorm, mis pakub DevOpsis asjade automatiseerimiseks suurt paindlikkust. Enne selle saabumist sõltusid IT-ettevõtted serveritest, mis töötasid kõik ülesanded ja skriptid, kuid võtsid palju aega ja ressursse. Serverita arvutite kasutuselevõtt on avanud uued võimaluste uksed, mis säästavad aega ja ressursse.

Kuna serverivaba raamistik on AWS Lambda, puudub vajadus infrastruktuuri hooldada, nii et tarkvaraettevõtted saavad oma koode hõlpsalt käitada ilma servereid haldamata. Seetõttu vähendab see IT-toimingute kulusid ja keerukust, kiirendab kasvu ja lihtsustab skaleerimist.

Sukeldugem sellesse sügavuti ja mõistkem DevOpsi ekspertidelt saadava armastuse põhjuseid.

 

1. Toetab enamikku programmeerimiskeeli

Tänapäeva juhtivaid programmeerimiskeeli nagu Python, Java, Golang ja Node.js toetab AWS Lambda . Kord serveris käivitatud ülesande saab hõlpsasti lülitada Lambda funktsioonile. Igas keskkonnas on kahendkoodide kogu teie koodiga kasutamiseks sõltuvalt teie kasutatavast keelest. Samuti saate komplekteerida kõik teegid, kui neid saab lisada käituse keskkonda.

2. AWS Lambda on kulutõhus

AWS Lambda hinnakujundus töötab mudeli järgi, kuidas maksta. Lambda arveldamine sõltub kasutatud mälu hulgast, päringute arvust ja täitmisajast, mis on ümardatud lähima 100 millisekundini. Võrreldes EC2 teise baasarveldusega on see suur samm edasi peeneteraliste arvete puhul, et vältida arvutusteenuste eest tasumist.

3. Taristuhaldust pole vaja

Võite luua uue Lambda ilma süsteemi uut ressurssi lisamata, kuna sellel puudub infrastruktuur, mida saaksite hallata. See on nutikas viis uute teenuste laiendamiseks või juurutamiseks praeguste võrkude Microsofti arhitektuuris. AWS hooldab ja varustab Lambda funktsioonidega töötavat infrastruktuuri, skaalab eksemplare tippkoormuste mahutamiseks ning rakendab piisavat logimist ja tõrkeotsingut. Taristu ehitamiseks kulub mitte ainult palju aega, vaid ka selle süsteemi haldamiseks vastavalt teie rakendusele on vaja palju aega. AWS Lambda säästab teie aega, mida saate kasutada muudes produktiivsetes asjades, näiteks projektide käsitlemisel, vigade parandamisel jne.

4. Kergesti skaleeritav

Mis puudutab mastaapsust, siis saab Lambda hõlpsasti suurendada kuni paljude hukkamisteni samaaegselt, sõltuvalt taotletud samaaegsete soorituste arvust. Skaala saab vähendada automaatselt; kõik seotud omadused lammutatakse automaatselt, kuni funktsioon Lambda on lõpule viidud.

AWS on teinud suurepärast tööd tagades, et Lambda mahutab rakendusi nii suuruses kui ka varases staadiumis. AWS aitab teil Lambda funktsiooni käivitada samaaegselt teiste funktsioonidega suurte koormustega programmide jaoks, mis tähendab, et te ei pea takistama takistatud järjekordi. Samuti saab samaaegselt käivitada sama Lambda funktsiooni mitu eksemplari. See tähendab, et olenemata sellest, kui palju liiklust programm saab, suudab see selle ära mahutada.

5. Lihtne muuta veebis

AWS Lambda veebikonsoolil on veebiredaktor, mille abil saate redigeerida programmeerimiskeelte, näiteks Pythoni ja Javascripti koodis. Lambda muutmine või genereerimine mobiilseadme abil. See salvestab ka kõik värskendused ja saate vahetada vanade ja uute versioonide vahel.

6. Tõhustatud turvalisus

Turvalisus on iga tehnoloogia peamine aspekt ja Lambda pole erand. AWS Lambdal on suurepärased turvaelemendid ja see saab hõlpsasti Lambda infrastruktuuri kaitsta. Amazonil on täpne juurdepääsupoliitika ja see pakub identiteedi ja juurdepääsuhaldust, mida rahvasuus nimetatakse IAM-iks. See on AWS-programm, mis võimaldab administraatoritel turvaliselt hallata juurdepääsu AWS Lambdasele.

7. Kõrgekvaliteedilised funktsioonid 

Arenenud tehnoloogiate ilmumisega on muutunud ka viis, kuidas ettevõtted tänapäeval suhtlevad. Suurem osa kaasaegsetest ettevõtetest kasutab suhtlusstrateegia osana masspostitust. AWS Lambda sisaldab masspostiteenuseid, et saaksite vastavalt vajadustele konsolideerida rohkem funktsioone. See mitte ainult ei vähenda halduskulusid, vaid ühtlustab ka meeskonna töövoogu.

8. Lambdase kokkulepe

Paljusid funktsioone saab hõlpsasti kasutada, kuid nende korraldamisel tekib probleeme. AWS Lambda lahendab selle probleemi ka oma sammfunktsiooniga, mis võimaldab integreerida mitmesuguseid AWS-i ressursse serveriteta töövoogudesse, nii et rakendusi saab hõlpsasti ehitada ja värskendada. Seda saab kasutada ka järjestikuste funktsioonikõnede abil lambdade aja täitmise piirangu eemaldamiseks.

9. Fenomenaalne klienditugi Amazonilt

Amazon on tuntud oma suurepärase klienditoe poolest kogu maailmas erinevate teenuste osas ja AWS Lambda pole sellest erand. Nad on oma toetuses ületamatud, kuna tohutu tööjõud ja uusimad tööriistad kiisu all. Katkematu 24/7 tugi teeb AWS-teenustest kõigile valiku.

Lõppsõnad

AWS Lambda on üks Amazoni parimatest pakkumistest, mis on välja töötatud sündmustele vastava lahenduse jaoks. AWS Lambda funktsioon kasutab FAAS-i mudelit, mis on eriti hea rakenduste või teenuste loomiseks ja käitamiseks ilma infrastruktuuri haldamata. Serverita raamistik on teinud süsteemitehnika lihtsaks. Seetõttu ei pea insenerid kulutama oma aega organisatsiooniliste probleemide lahendamisele, mis muudab DevOpsi töö lihtsamaks.

Eespool nimetatud põhjustest piisab, et mõista AWS Lambda mõju praegustes stsenaariumides. Tööstused ei saa investeeringutasuvust juurde, kuid parandavad ka nende tõhusust ja klientide usaldust. Seega on selgelt tark mõte liikuda Lambda poole ja turul edasi areneda.  

Kas vajate oma projekti jaoks DevOpsi teenuseid?

Contact